שלום,

אני אפרת, אמנית, חולמת ומפסלת עולם דמיוני בעיסת נייר. מדריכה חוגי יצירה ופיסול בעיסת נייר לילדים, במטרה לייצר עבורם פעילות חווייתית אשר מפתחת את הדמיון והיצירתיות.

 

דרך העבודה עם הילדים, אני נפגשת פעמים רבות עם הילדה שבי. הייתי ילדה חולמנית וחייתי בעולם קצת אחר, מקביל. לא פעם זה הוביל לאתגרים.

 

בנערותי, עבדתי בחופש הגדול בחנות לחומרי יצירה ועיצוב. נחשפתי לחומרים שונים, לסוגים חדשים של צבעים, ומצאתי לראשונה נתיב משלי. ציירתי על הקירות בחדרי, על חולצות ועל כל מצע שמצאתי ותמיד יצאו לי דמויות חייזריות, קצת משונות ואחרות מכל מה שראיתי סביבי. כשניסיתי לצייר חתול, צפרדע או ילד, פשוט לא הצלחתי. עם הזמן מצאתי את עצמי יוצרת דמות ועוד דמות ועוד דמות... ישבתי שעות על גבי שעות ונשאבתי לתוך העולם הדמיוני שיצרתי.

 

את האומץ לחשוף את הדמויות שלי מצאתי רק לאחר שנים רבות. עד אז חששתי שלא יבינו אותי.

 

עברתי תהליך משמעותי ושיעור חשוב עד שהבנתי שזוהי דרכי, ונקודת המבט המשונה שלי. פיתחתי בגאווה את העולם הדמיוני שלי, והתגובות שקיבלתי היו מעולות.

בחופשת הקיץ של שנת 2014, בין הטילים, הצגתי את העולם הדמיוני הזה בתערוכה צבעונית ואינטראקטיבית במתחם התחנה בתל אביב. הדמויות שלי קיבלו חיים והזמינו את הילדים שבאו להתחבר לעולם יצירתי, אחר חסר ביקורת או שיפוטיות - מרחב דמיוני שהכל בו מותר.

אני מאפשרת לילדים חווית יצירה אחרת. הם מפתחים את היצירתיות והדמיון. נהנים מהעשייה, מהלכלוך ומהבלאגן, ומקבלים מקום שבו הם יכולים להעז ולהביע את עצמם בחופשיות.

לילדים ולילדות המקסימים שנמצאים בחוגי היצירה שלי אני מעבירה מסר ברור - אפשר ורצוי ליצור דברים אחרת.

לשחרר את הדמיון, לתת למחשבות לעוף רחוק רחוק, לא לוותר על החלומות, לצאת מהקווים. ובעיקר מותר ורצוי לחשוב מחוץ לקופסא. 

אחרי שנים של עבודה עם ילדים ליקטתי בפינצטה רעיונות מגוונים ליצירה. ספר ההדרכה 'יצירות קטנות' נותן שפע של רעיונות ליצירה עם ילדיכם.

מקווה שתהנו מהרעיונות ומהשוטטות באתר. 

אוהבת ,אפרת

  

הרשמו וקבלו עידכונים על פוסטים חדשים, הטבות ועוד הפתעות... 

  • Facebook
  • Instagram